nLIFE

Jean-Claude Van Damme si zahraje v akční komedii The Last Mercenary od Netflixu

Jean-Claude Van Damme
Jean-Claude Van Damme

Van Damme si zahraje bývalého agenta tajné služby, který se vrací do Francie, aby zachránil svého neprávem obviněného syna.

Jean-Claude Van Damme
Jean-Claude Van Damme

Když se řekne Jean-Claude Van Damme, okamžitě se mi vybaví geniální béčkové akčňárny z konce osmdesátých a začátku devadesátých let. Filmy jako Krvavý sport, Kickboxer, Dvojitý zásah či Timecop sice nepatří do zlatého fondu kinematografie, jednou za čas se k nim ovšem moc rád vracím. Jasně, pak už to šlo s Van Dammeem z kopce, a to nejenom v osobním životě, ale i tom filmovém.

Před pár lety ovšem přišel zlom. Van Damme si zahrál padoucha v Expendables: Postradatelní 2 a aktuálně se chystá snímek The Last Mercenary z produkce Netflixu.

Nebude to ovšem klasická akce, ale akční komedie, která má připomenout filmy s Belmondem. Režie se chopí David Charhon, k jehož nejlepšímu výkonu patří jen průměrný snímek Nepoužitelní (On the Other Side of the Tracks). Od The Last Mercenary tak neočekávám vůbec nic – snad budeme nakonec příjemně překvapeni.

Co se příběhu týče, Van Damme si zahraje bývalého agenta tajné služby, který se vrací do Francie, aby zachránil svého neprávem obviněného syna.

zdroj: Variety

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem