nLIFE

Muro Box je mechanická hrací skříňka nového tisíciletí, přehraje vaše melodie

Muro Box je mechanická hrací skříňka nového tisíciletí, přehraje vaše melodie 1
Muro Box

Muro Box je mechanická hrací skříňka, do které si můžete naládovat vlastní melodie.

Muro Box je mechanická hrací skříňka nového tisíciletí, přehraje vaše melodie 2

Pamatujete si ještě na hrací skříňky? Poměrně typická je například tančící baletka, ale určitě znáte i ony krabičky s kličkou, které při jejím otáčení začnou vyluzovat zvuk. Základem je kovový válec s kolíky, které rozeznívají hřeben s dílky o různé délce.

Na podobném principu funguje i připravovaná novinka Muro Box, k níž aktuálně běží kampaň na serveru IndieGoGo. Rozdíl oproti předchůdcům je v tom, že krabička je plně programovatelná – přehraje tedy více než jeden song daný kolíky na válci.

A to je vlastně vše. V doprovodné aplikaci se budeme moci vytvářet vlastní melodie, využít práci komunity a hodit se určitě bude i spolupráce se stránkou MusicBoxManiacs, která obsahuje přes 30 tisíc melodií.

Spojení mechanické krabičky s novými technologiemi má něco do sebe, funkce budíku zní fajn, nicméně cena je poměrně divoká. Zaváděcí cena 330 dolarů, což je zhruba 8 500 korun, je zkrátka pálka. Pokud ovšem patříte mezi fajnšmekry, kteří Muro Box nutně potřebují, první várka by měla dorazit v prosinci.

Může se hodit

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem