nLIFE

Nintendo je zpátky na výsluní, konzoli Switch se daří více než kdy dříve

Nintendo je zpátky na výsluní, konzoli Switch se daří více než kdy dříve 1

Celkově je Switch na 52,48 milionech prodaných kusů, čímž už stačil předběhnout ikonický SNES z devadesátých let.

Nintendo je zpátky na výsluní, konzoli Switch se daří více než kdy dříve 2

Když se řekne Nintendo, mnozí si vybaví ikonický Game Boy nebo pohybovou konzoli Wii. Pravdou však je, že netradiční konzole Wii U, která přišla po Wii, na úspěch svého předchůdce nedokázala navázat. Ale proč chodit okolo horké kaše, po komerční stránce to byl jednoduše propadák. Pár chytráků už věštilo Nintendu smrt, nebo alespoň konec vlastního hardware, nicméně nic takového se nestalo.

Třetího března 2017 totiž vyšla hybridní konzole Switch, která funguje jako větší herní handheld, ale pomocí dokovací stanice ji lze připojit i k televizi. Díky tomu, že její ovladače Joy-Con lze odepnout, lze hrát u podporovaných her ve dvou u jedné konzole. Důležité je, že Switch si připsal nejenom slušný start, ale každoročně se ho prodá o něco víc.

Vrcholem byla vánoční sezona 2019, kdy se za tři měsíce k 31. prosinci prodalo 10,81 milionu Switchů. A to už je slušný mazec. Celkově je Switch na 52,48 milionech prodaných kusů, čímž už stačil předběhnout ikonický SNES z devadesátých let. Toho se za celou dobu prodalo 49,1 milionu kusů.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem