nLIFE

Nintendo slaví 35. výročí Super Mario Bros., vrací se velká spousta klasik

Nintendo slaví 35. výročí Super Mario Bros., vrací se velká spousta klasik 1
Game & Watch: Super Mario Bros.

Plány Nintenda pro nadcházející měsíce plují na vlně retra.

Nintendo slaví 35. výročí Super Mario Bros., vrací se velká spousta klasik 2
Game & Watch: Super Mario Bros.

Nebudeme si lhát do kapsy, letošní line-up Nintenda nepatří k těm nejsilnějším. O to více jsme očekávali regulérní pořad Nintendo Direct, během nějž japonská společnost představí své plány pro nadcházející měsíce. Ten je konečně tu a musím říct, že nezklamal.

Že se veze na obrovské nostalgické vlně, potvrdilo už první oznámení. Vrací se totiž digihra Game & Watch. Ano, to jsou ty malé herní handheldy, které frčely v osmdesátých letech. Nová verze nazvaná Game & Watch: Super Mario Bros. bude mít barevný displej a nabídne hned tři hry.

Největší pecka ovšem je návrat klasik v kolekci Super Mario 3D All-Stars. V té totiž bude Super Mario 64 z Nintenda 64, Super Mario Sunshine z GameCubu a Super Mario Galaxy z Wii. Nejde o remaky ani remastery, jen upravené verze s vyšším rozlišením, které jsou uzpůsobené pro hraní na Switchi.

Nintendo slaví 35. výročí Super Mario Bros., vrací se velká spousta klasik 3
Super Mario Sunshine v kolekci Super Mario 3D All-Stars

Faktem je, že Super Mario 64 remake je už zbytečný, zatímco u Galaxy není třeba, protože vypadá pořád dobře. Zamrzí tak pouze Sunshine, který by si zasloužil trochu přeleštit. Překvapivé ovšem je, že tato kolekce bude v nabídce pouze do 31. března 2021, to je od Nintenda poměrně zvláštní krok.

Hned několika fajn bonusů se dočkají předplatitelé Nintenda Switch Online. Kromě retro her ze série Super Mario Bros. je čeká i multiplayerová řežba Super Mario Bros. 35, v níž se po vzoru Tetrisu 99 utká 35 hráčů.

Příští rok vyjde Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, což je vylepšená verze Super Mario 3D World z Wii U.

Nintendo slaví 35. výročí Super Mario Bros., vrací se velká spousta klasik 4

Naprosto super pak vypadá Mario Kart Live: Home Circuit, což jsou závody Mario Kart, k nimž budeme potřebovat nejenom Switch, ale také poměrně dost prostoru v obýváku. Právě tam se totiž jezdí. Stačí rozmístit brány, které hra zaregistruje – jak si postavíte dráhu, už je jen na vás.

Autíčka mají na sobě kameru, která přenáší obraze do Switche. A právě na Switchi uvidíme virtuální předměty, takže například zásah krunýřem se projeví tak, že se vaše autíčko na chvíli zastaví. Jak bude toto spojení skutečného světa s tím virtuálním fungovat, zjistíme už v listopadu.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem