nLIFE

Polda 8 uspěl v komunitním financování, vyjde v roce 2026

Humorná série adventure her Polda, jejíž kořeny sahají až do roku 1998, kdy vyšel první díl Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš, se dočká pokračování. Autoři se rozhodli otestovat zájem mezi hráči na platformě Hithit – aby hra mohla vzniknout, požadovali 1 088 888 korun. Odezva byla neuvěřitelná, protože částku se podařilo získat za jediný den.

A pokud přesáhne 1 288 888 korun, což je pravděpodobné, vznikne ještě před Poldou 8 malá adventura o rozsahu pěti až sedmi obrazovek, která prozradí, co se dělo s detektivem Pankrácem poté, co se usadil v Egyptě.

Polda 8 ve znamení loučení

Polda 8
Polda 8

Polda 8 ovšem vyjde až ve 4. čtvrtletí roku 2026. Autoři tentokrát vypustí celebrity a chystají „klasickou adventurní pátračku“.

Pankrác bude na začátku hry unesen ze své rodné vesničky v Lupanech a hledat se ho vydá naše Monika z předchozího dílu, spolu se zbrusu novou postavou. Celkem se tedy bude ve hře hrát za tři postavy. Ve hře budeme opět používat cestování časem a tak se společně podíváme do několika koutů naší historie. Chtěli bychom hru opět okořenit několika akčními mezihrami,“ vysvětlují. Herní doba by se měla pohybovat okolo 12 hodin.

Jisté je, že s detektivem Pankrácem se hráči setkají naposledy. Luďka Sobotu, který je s hlasem Pankráce spjat od prvního dílu, už dabing bohužel značně vyčerpává, s postavou (nikoliv sérií) se proto v Poldovi 8 rozloučíme. Ostatně Pankrác bude jen jedna ze tří hratelných postav. Druhou odhalenou je Monika, kterou znají hráči Poldy 7. Třetí zůstává prozatím zahalena tajemstvím.

Polda 8 vyjde nejprve na Windows a MAC, zhruba o rok později pak na iOS a Android. Konzolová verze není v plánu.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem