nLIFE

Přátelé: Zase spolu je sázka na jistotu a pro fanoušky kultovního seriálu povinnost

Přátelé: Zase spolu je sázka na jistotu a pro fanoušky kultovního seriálu povinnost 1
Přátelé: Zase spolu
Přátelé: Zase spolu je sázka na jistotu a pro fanoušky kultovního seriálu povinnost 2

Friends: The Reunion (česky Přátelé: Zase spolu) je setkání herců z kultovního seriálu Přátelé po 17. letech. Ale pozor, není to film, ani zahájení nové série, ale dokument, který si užijí všichni fandové. Zpracovaný je totiž opravdu parádně.

Herci Jennifer Anistonová, Courteney Coxová, Lisa Kudrowová, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer se znovu sešli v hale číslo 24 filmového studia Warner Bros, v níž se sitkom natáčel. Znovu je obklopily dobře známé kulisy, herci si zavzpomínali a samozřejmě došlo i na slzy dojetí. V pořadu vystoupila řada speciálních hostů, namátkou David Beckham, Cindy Crawfordová či Tom Selleck.

Přátelé si zavzpomínali na ikonické scény, hodili do placu pár zákulisních informací a celkem rozumně vysvětlili, proč nevzniklo a nevznikne pokračování. Kruh se totiž uzavřel, diváci tehdy dostali, co očekávali a rozbíjet to by byla škoda. Seriál se natáčel v letech 1994 – 2004, přirozeně se tak uzavřela životní etapa všech postav. Dokument připomněl, že dosah Přátel byl opravdu ohromný a řada lidí našla v seriálu útěchu.

Nešlo si nevšimnou, že za těch 17 let herci celkem přirozeně zestárli. I když přirozeně. Taková Courteney Coxová vypadá hodně uměle, zatímco nejstarší Lisa Kudrow působí, že zestárla s grácií. Matt LeBlanc je pořád ohromný sympaťák, Matthew Perry také, i když toho jsem málem nepoznal… a tak by se dalo pokračovat. Byl to nesmírně milý dárek fanouškům, který kazil snad jen nepřirozený průvodce pořadem James Corden.

Pořád je v Česku dostupný na HBO Go. Tak co, kdo dostal chuť pustit si pár dílů?

https://www.youtube.com/watch?v=HRXVQ77ehRQ
Přátelé: Zase spolu
4

INFO

Režie: Ben Winston
Stopáž: 104 minut
Rok: 2021

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem