Rockstar má z ostudy kabát: PC verzi Grand Theft Auto Trilogy musel stáhnout z prodeje

Rockstar má z ostudy kabát: PC verzi Grand Theft Auto Trilogy musel stáhnout z prodeje 1
Grand Theft Auto: The Trilogy

Launch kolekce Grand Theft Auto: The Trilogy si Rockstar za rámeček nedá. Záměrem bylo oprášit tří ikonické hry tak, aby si je mohlo užít i publikum na dnešních systémech. Tvůrci slibovali vyšší rozlišení, lehký facelift a ovládání ve stylu Grand Theft Auta 5. Hráči ovšem dostali nedodělek plných chyb, který je snad ve všech myslitelných směrech odfláknutý.

Průměrné hodnocení hráčů na agregátoru Metacritic je nyní 0,7 z 10 u PC verze a 1,2 u PS5 verze. Hráči ve velkém podávají žádosti o refund. Rockstar měl přitom drzost říct si za tak odfláknutou práci 1599 korun.

Aby toho nebylo málo, krátce po vydání PC verze přešel herní launcher Rockstaru do režimu údržby. Více než den tak nebylo možné hrát ani hry jako Red Dead Redemptin 2 či GTA 5. PC verze GTA Trilogy byla během toho stažena z prodeje. Hráči totiž zjistili, že zveřejněná verze obsahuje nelicencovanou hudbu, jejíž přehrávaní je pouze vypnuté a řadu nezkompilovaných souborů, včetně interních poznámek původních tvůrců.

To ostatně potvrdil i sám Rockstar, když napsal: „Aplikace Rockstar Games Launcher je nyní online, ale GTA: The Trilogy – The Definitive Edition není možné hrát ani zakoupit, protože odstraňujeme soubory neúmyslně obsažené v těchto verzích. Omlouváme se a doufáme, že brzy zprovozníme ty správné.“

Ačkoliv na předělávce nedělal přímo Rockstar, takové selhání bychom od tohoto studia nečekali. Od vydavatele Take-Two už bohužel ano.

Co na to říkáte?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0