nLIFE

Rockstar má z ostudy kabát: PC verzi Grand Theft Auto Trilogy musel stáhnout z prodeje

Rockstar má z ostudy kabát: PC verzi Grand Theft Auto Trilogy musel stáhnout z prodeje 1
Grand Theft Auto: The Trilogy
Rockstar má z ostudy kabát: PC verzi Grand Theft Auto Trilogy musel stáhnout z prodeje 2
Grand Theft Auto: The Trilogy

Launch kolekce Grand Theft Auto: The Trilogy si Rockstar za rámeček nedá. Záměrem bylo oprášit tří ikonické hry tak, aby si je mohlo užít i publikum na dnešních systémech. Tvůrci slibovali vyšší rozlišení, lehký facelift a ovládání ve stylu Grand Theft Auta 5. Hráči ovšem dostali nedodělek plných chyb, který je snad ve všech myslitelných směrech odfláknutý.

Průměrné hodnocení hráčů na agregátoru Metacritic je nyní 0,7 z 10 u PC verze a 1,2 u PS5 verze. Hráči ve velkém podávají žádosti o refund. Rockstar měl přitom drzost říct si za tak odfláknutou práci 1599 korun.

https://www.youtube.com/watch?v=FxF4NhN9LfI

Aby toho nebylo málo, krátce po vydání PC verze přešel herní launcher Rockstaru do režimu údržby. Více než den tak nebylo možné hrát ani hry jako Red Dead Redemptin 2 či GTA 5. PC verze GTA Trilogy byla během toho stažena z prodeje. Hráči totiž zjistili, že zveřejněná verze obsahuje nelicencovanou hudbu, jejíž přehrávaní je pouze vypnuté a řadu nezkompilovaných souborů, včetně interních poznámek původních tvůrců.

To ostatně potvrdil i sám Rockstar, když napsal: „Aplikace Rockstar Games Launcher je nyní online, ale GTA: The Trilogy – The Definitive Edition není možné hrát ani zakoupit, protože odstraňujeme soubory neúmyslně obsažené v těchto verzích. Omlouváme se a doufáme, že brzy zprovozníme ty správné.“

Ačkoliv na předělávce nedělal přímo Rockstar, takové selhání bychom od tohoto studia nečekali. Od vydavatele Take-Two už bohužel ano.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem