nLIFE

Square Enix zase počítá s Xboxem. Začne Final Fantasy 14

Square Enix zase počítá s Xboxem. Začne Final Fantasy 14 1
Final Fantasy 14

Není žádným tajemstvím, že japonské vydavatelství Square Enix v posledních letech konzolím Xbox příliš nepřeje. To se ovšem po překvapivých víkendových událostech změní. Co se stalo?

Na pódiu během víkendového Final Fantasy 14 Fan Festu totiž vystoupili šéf Square Enixu Takashi Kiryu, producent a ředitel FF14 Naoki Yoshida a šéf divize Xbox Phil Spencer. K překvapení fanoušků oznámili, že na Xbox Series X/S příští rok zamíří právě MMO Final Fantasy 14, což je jediný počádný konkurent World of Warcraftu.

„Nejprve musím poděkovat Phil-sanovi za to, že se Xboxová verze FF14 stala skutečností. Je to projekt, který by bez Spencerovy podpory nebyl možný. Prosím, zatleskejte mu co nejvíce. Jako CEO společnosti Square Enix chceme i nadále dodávat báječné hry fanouškům po celém světě. Chceme přivítat i komunitu Xboxu,“ prohlásil Takashi Kiryu.

„Počínaje dnešním oznámením a kdykoli to bude možné, plánujeme přinést naše hry pro Xbox, aby si je hráči mohli užít. Final Fantasy XIV bude jen větší a lepší. Proto doufám, že ji hráči na Xboxu vyzkouší.“

„Na vás a vašem týmu si cením toho, že do centra všeho, co děláte, stavíte hráče,“ řekl Spencer Yoshidovi. „Ve společnosti Xbox sdílíme velmi podobného ducha.“

Nějakou formu exkluzivity si u značky Final Fantasy prozatím užívají hráči na PlayStationech. Nedávno vydaný díl Final Fantasy 16 vyšel exkluzivně na PlayStation 5, přičemž jde o časovou exkluzivitu. Uvidíme, jak to bude do budoucna.

Ale zpět k Xboxu a Final Fantasy 14. Majitelé konzole Xbox Series X se mohou těšit na hraní ve 4K, rychlé nahrávací časy a počítá se i s bezplatným trialem. Hra poběží samozřejmě i na Xboxu Series S.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem