nLIFE

Apple opět na koni. Za růstem tržeb jsou iPhone 15 a služby

Apple opět na koni. Za růstem tržeb jsou iPhone 15 a služby 1
Tim Cook, šéf Apple

Apple se po čtyřech po sobě jdoucích čtvrtletních poklesech tržeb může pochlubit růstem. Vděčí za to zejména zájmu o iPhone 15 (+6 procent) a daří se mu v oblasti služeb (+ 11 procent). Zájem o počítače Mac stagnuje, u hodinek Apple Watch se propadl o 11 procent a u tabletů iPad o 25 procent. Apple ovšem během roku 2023 nevydal žádný nový iPad.

Za první fiskální čtvrtletí 2024 vzrostly tržby o dvě procenta oproti stejnému období před rokem na 119,6 miliardy dolarů (z toho 69,7 miliardy náleží iPhonům)

„Společnost Apple dnes oznámila růst tržeb za prosincové čtvrtletí, který byl podpořen prodejem iPhonů, a rekordní tržby v oblasti služeb,“ uvedl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple.

„S potěšením oznamujeme, že naše aktivní základna instalovaných zařízení nyní překročila hranici 2,2 miliardy a dosáhla tak historického maxima napříč všemi produkty a geografickými segmenty. A vzhledem k tomu, že zákazníci zítra začnou využívat neuvěřitelný Apple Vision Pro, jsme jako vždy odhodláni usilovat o převratné inovace – v souladu s našimi hodnotami a ve prospěch našich zákazníků.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem