nLIFE

Apple představil Apple Watch 6, Apple Watch SE, iPad 8 a iPad Air 4

Apple představil Apple Watch 6, Apple Watch SE, iPad 8 a iPad Air 4 1
Apple Watch 6 (2020)
Apple představil Apple Watch 6, Apple Watch SE, iPad 8 a iPad Air 4 2
Apple Watch 6 (2020)

Už jsme si zvykli na to, že Apple v září odhaluje novo generaci telefonů iPhone. Pandemie nového typu koronaviru ovšem zamíchala se starými pořádky a na odhalení očekávaného iPhonu 12 si tak ještě chvíli počkáme.

Event nazvaný Time Flies přesto stál za pozornost. Apple totiž umí prezentace stále na jedničku a má se i čím chlubit. Prim tentokrát hrály Apple Watch 6, které po novém umí změřit hladinu kyslíku v krvi a provést EKG. Prodávat se začnou 18. září za 11 490 korun.

Příjemným překvapením bylo odhalení Apple Watch SE, což je dostupnější varianta hodinek. Má stejný desing i čip jako Apple Watch 6, chybí samozřejmě nové senzory. Seženete je ovšem za 7 990 korun. Kdo chce ještě ušetřit, může stále sáhnout po Apple Watch 3 za 5 790 korun.

Novinkou je předplatné Fitness+, které obsahuje cvičební programy od profesionálních trenérů. Výhoda je, že cvičit můžete kdekoliv. Výuka probíhá přes telefon nebo tablet, zatímco hodinky nepřetržitě snímají údaje. Po ukončení lekce uvidíte podrobné výsledky. V Česku ovšem máme prozatím smůlu.

Dva nové iPady

Druhá polovina prezentace se věnovala tabletům. Osmá generace klasického iPadu se řídí heslem mírného pokroku v mezích zákona. Srdcem je čip A12 Bionic s Neural Enginem, který nalezneme v loňském iPadu Mini 5. Není to to nejlepší co Apple má, nicméně skok z A10 Fusion, který je v iPadu sedmé generace, je celkem výrazný. Jinak je to ten stejný iPad jako loni, včetně podpory první generace Apple Pencil.

Pozornost ovšem strhl iPad Air 4,v jehož útrobách tluče nový A14 Bionic. Rozloučili jsme se s tlačítkem Home ve spodní části, nicméně Touch ID je nově integrováno do horního tlačítka. Air 4 podporuje Apple Pencil druhé generace i Magic Keyboard. K mání bude v říjnu hned v pěti barvách, a to za 16 990 korun. Je to zkrátka tablet, který si bere mnohé z Pro verze, ale nestojí tolik.

Celou prezentaci si můžete přehrát zde.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem