nLIFE

Comic-Con Prague 2022 bude v únoru, přijede Christopher Lambert a další

Comic-Con Prague 2022 bude v únoru, přijede Christopher Lambert a další 1
Robert Llewellyn jako Kryton z Červeného trpaslíka
Comic-Con Prague 2022 bude v únoru, přijede Christopher Lambert a další 2
Robert Llewellyn jako Kryton z Červeného trpaslíka

Provozovatel relativně mladého festivalu Comic-Con se chce se třetím ročníkem vrátit zpět k únorovému termínu, který se letos kvůli pandemii kronaviru posunul na říjen. Comic-Con Prague 2022 proběhne od 18. do 20. února 2022 v pražském O2 universu. Kromě komiksů si přijdou na své i fandové her, filmů, cosplaye a počítat opět můžeme s řadou přednášek a workshopů.

Již nyní máme na únor potvrzenou účast řady hollywoodských hvězd a s dalšími jednáme. Potvrdit můžeme návštěvu herců Christophera Lamberta, Roberta Llewellyna, Juliana Glovera a herečky Cary Buono nebo komiksového kreslíře Davida Lloyda. Nově účast potvrdil herec Sam Witwer,“ oznámil Václav Pravda, programový ředitel festivalu.

Oficiální představení: Francouzského herce Christophera Lamberta fanoušci znají především díky rolím nesmrtelného Connora MacLeoda ve filmové sérii Highlander, boha hromu a blesku Raidena ve filmu Mortal Kombat nebo neohroženého Tarzana. Anglického herce Roberta Llewellyna nejvíce proslavila role Krytona v kultovním seriálu Červený trpaslík. Americký herec Sam Witwer hrál v seriálech Battlestar Galactica, Smallville či Dexter. Anglický herec Julian Glover je nejvíce spojován s kontroverzními rolemi jako velmistr Pycelle ve Hře o trůny, generál Maximillian Veers ve Star Wars Epizoda V – Impérium vrací úder, Aristotle Kristatos v bondovce Jen pro tvé oči a Walther Donovan v Indiana Jones a poslední křížová výprava.  Americkou herečku Caru Buono si většina pamatuje jako Karen Wheeler ze seriálu Stranger Things, Gamemnae ze seriálu Supergirl, Faye Miller ze seriálu Šílenci z Manhattanu a v neposlední řadě jako Kelli Moltisanti ze seriálu Rodina Sopranů.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem