nLIFE

Nová hra Creaks od tvůrců her Machinarium či Chuchel vyjde v červenci

Nová hra Creaks od tvůrců her Machinarium či Chuchel vyjde v červenci 1
Creaks

Podívejte se na nejnovější trailer z připravované české hry Creaks.

Nová hra Creaks od tvůrců her Machinarium či Chuchel vyjde v červenci 2
Creaks

České studio Amanita Design stojí za hrami jako Machinarium, Samorost či Chuchel a brzy do světa vypustí další svůj kousek – tajemnou puzzle adventuru Creaks. Stane se tak během července, a to na PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One a Switch.

Novinka láká na ručně kreslenou, výrazně stylizovanou grafiku. Kromě řešení hádanek budeme sbírat obrazy. Těm má být 35, přičemž třetinu z nich si užijeme i formou miniher. Ty vypadají jako retro herní automaty, ostatně jeden takový je k vidění v nejnovějším traileru.

Monstra z nábytku – takzvaní “creaks” – tvoří společně s tlačítky, pákami, mosty, spínači a vypínači kostru většiny logických hádanek a hráč k jejich vyřešení bude muset využít nábytek živý i nehybný. Pokud se totiž taková příšera ocitne pod paprskem světla, promění se na neškodný noční stolek, věšák nebo třeba globus,“ říkají tvůrci.

Tématem a inspirací pro Creaks jsou mnohoznačnost a pareidolie – psychologický jev, při němž si dotváříme různé vnímané podněty ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie,“ dodávají.

Může se hodit

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem