nLIFE

Polda 7 bude. Potřebné peníze na vývoj se vybraly za méně než den

Polda 7 bude. Potřebné peníze na vývoj se vybraly za méně než den 1
Polda 6

Polda 7 bude. Peníze na vývoj se našly během jediného dne.

Polda 7 bude. Potřebné peníze na vývoj se vybraly za méně než den 2
Polda 6

Pokud hrajete počítačové hry už nějaký ten pátek, pravděpodobně vám neunikla existence české adventure série Polda. Ta vypráví příběh policisty (posléze soukromého detektiva) Pankráce, který se při řešení případů dostává do více či méně vtipných situací. Po herní stránce to není žádný zázrak, nicméně určitou osobitost hře propůjčil výborný český dabing v čele s Luďkem Sobotou.

A jak se zdá, do srdcí českých hráčů se zapsal tak, že si rádi zaplatí vznik v pořadí již sedmého dílu. Děje se tak prostřednictvím komunitního financování, konkrétně české platformy Hithit. Na té tvůrci požadovali alespoň 400 tisíc korun a na tuto částku se dostali za necelý den. Aktuálně jsou na 643 tisících a do konce kampaně zbývá 43 dní, což jasně dokládá obrovský zájem mezi českými hráči.

„Pokud se nám podaří vybrat finance na nového Poldu, práce na projektu začnou okamžitě. Celý tým je již připraven na novém Poldovi pracovat a čekáme v podstatě jen na finance. Vývoj jednoho dílu trvá zhruba 1,5 roku a tudíž bychom chtěli sedmičku vydat na vánoce 2021, někdy okolo listopadu. Prostě aby bylo možné dát si Poldu 7 pod stromeček. Účast na projektu již přislíbily hvězdy českého dabingu. Hlavní postavu Pankráce opět nadabuje Luděk Sobota, ale máme domluveného i Jiřího Lábuse, Martina Dejdara, Bohdana Tůmu, Valerii Zawadskou a další zvučná jména,“ píšou tvůrci na Hithitu.

Sedmička po grafické stránce naváže na šestý díl. Příběh zahrnuje mimozemské letadlo a festival, na němž se scházejí světové celebrity. Novinka by také měla být o něco obtížnější než minulý díl.

Může se hodit

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem