nLIFE

CyberDog od Xiaomi je robotický pes, kterého lze ovládat hlasem

CyberDog od Xiaomi je robotický pes, kterého lze ovládat hlasem 1
CyberDog od Xiaomi

CyberDog od Xiaomi je robotický pes, který nápadně připomíná Spota od Boston Dynamics. Čínská verze toho samozřejmě neumí tolik, ale zároveň platí, že je výrazně dostupnější. První várka zahrnuje tisíc kusů a vývojáři za jednotku zaplatí 9 999 juanů, což je zhruba 34 tisíc korun. Pro srovnání, Spot stojí 1,6 milionu korun.

CyberDog od Xiaomi je robotický pes, kterého lze ovládat hlasem 3
CyberDog od Xiaomi

Pohybové možnost CyberDoga jsou poměrně slušné, ostatně video ukazuje salto vzad. Jeho pohyby napodobují skutečné živočichy, v čemž mu pomáhá jedenáct senzorů (dotykové, ultrazvukové, kamery s umělou inteligencí, GPS…), které okamžitě vyhodnocují situaci a řídí jeho pohyby.

„CyberDog dokáže v reálném čase analyzovat své okolí, vytvářet navigační mapy, vytyčovat svůj cíl a vyhýbat se překážkám. Ve spojení se sledováním postoje člověka a rozpoznáváním obličeje je CyberDog schopen následovat svého majitele a obcházet překážky,“ vysvětluje Xiaomi.

„Aby uživatelé umocnili jeho povahu domácího mazlíčka, mohou CyberDog ovládat pomocí hlasových asistentů nastavením slova probuzení nebo jednoduše použít jeho přiložený dálkový ovladač a aplikaci pro chytré telefony. CyberDog může být povolán k těm nejunikátnějším úkolům a způsoby, jakými s ním lze komunikovat, skýtají netušené možnosti.“

Dobrá zpráva je, že software je open source.

Může se hodit: oficiální stránka

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem