nLIFE

Jak Japonci hodnotí olympiádu v Tokiu? Převládá pozitivní hodnocení

Jak Japonci hodnotí olympiádu v Tokiu? Převládá pozitivní hodnocení 1
Letní olympijské hry v Tokiu - zakončovací ceremoniál
Jak Japonci hodnotí olympiádu v Tokiu? Převládá pozitivní hodnocení 2

Letní olympijské hry 2020 v Tokiu jsou minulostí. Nejenom, že se kvůli pandemii koronaviru odehrály o rok později, obejít se musely i bez diváků. Japonský deník Yomiuri Shimbun provedl průzkum od respondentů z celé země, aby zjistil, jak čtenáři sportovní událost hodnotí. Výsledky jsou následující.

Na dotaz, zda jsou lidé rádi, že se olympijské hry konaly, odpovědělo kladně 64 procent respondentů. Nesouhlasilo 28 procent respondentů a 8 procent se nedokázalo vyjádřit. V následné doplňující otázce podpořilo 61 procent respondentů rozhodnutí uspořádat hry bez účasti fanoušků, zatímco 12 procent by povolilo více diváků a 25 by hry zrušilo.

Pro zajímavost, když stejný průzkum probíhal v červenci, pro zrušení olympiády se vyjádřilo 41 procent respondentů. A konečně, 51 procent respondentů by si přálo, aby Japonsko znovu hostilo olympijské hry. Japonská výprava získala 58 medailí, z toho 27 zlatých. Vítězem jsou Spojené státy se 113 medailemi, z čehož je 39 zlatých. Česko si přivezlo 11 medailí, z toho 4 zlaté.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem