nLIFE

Cyberpunk 2077 byl po zásahu Sony odstraněn z PlayStation Store

Cyberpunk 2077 byl po zásahu Sony odstraněn z PlayStation Store 1
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 byl po zásahu Sony odstraněn z PlayStation Store 2

Ačkoliv na PC a konzolích nové generace šlape Cyberpunk 2077 pěkně, o základních modelech PlayStationu 4 a Xboxu One to říct nelze. Šéfové studia už dříve přiznali, že měli těmto verzím věnovat víc pozornosti a nespokojené zákazníky nabádali k refundu.

Asi ani v nejmenším nečekali, jak zareaguje Sony. To totiž odstranilo Cyberpunk 2077 z PlayStation Store.

SIE usiluje o zajištění vysoké úrovně spokojenosti zákazníků, proto začneme nabízet plnou náhradu všem hráčům, kteří si zakoupili Cyberpunk 2077 prostřednictvím obchodu PlayStation Store. SIE také až do odvolání odstraní Cyberpunk 2077 z PlayStation Store,“ píše se v krátkém prohlášení. Máslo na hlavě má v tomto případě i Sony, které hru certifikovalo a již dříve nechalo projít i daleko rozbitější hry.

Co to pro hráče znamená? I nadále si lze koupit a hrát krabicovou verzi hry. Pokud máte digitální, můžete ji vrátit, ale nemusíte. Budete dál dostávat opravné patche.

Každopádně hru si digitálně nemohou nyní koupit ani majitelé PlayStationu 5, kde hra šlape slušně. Cyberpunk 2077 totiž na konzolích vyšel jen na PS4 a Xbox One, byť na next-genu nabízí víc než jen režim zpětné kompatibility. Regulérní next-gen update se chystá až na rok 2021.

Kvůli dalšími propadu akcí studia CD Projekt už vedení studia čelilo nepříjemným otázkám investorů. Těm přiznali, že se soustředili na PC a next-gen verze. Ačkoliv je to pro dlouho budovanou reputaci CD Projektu velká rána, je třeba zároveň říci, že řada hráčů si hru užívá i na starých konzolích. Lhaní šéfů 14 dní před vydání, že hra běží „překvapivě dobře“ i na starých konzolích, je ovšem nepřípustné.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem