nLIFE

Tvůrci Cyberpunku 2077 si sypou popel na hlavu za PlayStation 4 a Xbox One verze

Tvůrci Cyberpunku 2077 si sypou popel na hlavu za PlayStation 4 a Xbox One verze 1
Cyberpunk 2077
Tvůrci Cyberpunku 2077 si sypou popel na hlavu za PlayStation 4 a Xbox One verze 2

Šéfové studia CD Projekt Red, které stojí za Cyberpunkem 2077, se omlouvají, že neukázali před vydáním, jak hra běží na PlayStationu 4 a Xboxu One. Hráči by tak byli lépe informováni před koupí. „Měli jsme věnovat více pozornosti tomu, aby hra šlapala lépe na PlayStationu 4 a Xboxu One,“ píšou.

Zároveň slibují nápravu v podobě oprav. První patche už jsou venku, další na cestě. Dva velké patche se chystají jeden na leden, druhý na únor. Vyřešit mají většinu velkých problémů, tvůrci ovšem zároveň tlumí očekávání a dodávají, že last-gen verze zkrátka nebudou běžet tak dobře jako na PC a next-gen konzolích.

Prosí také hráče na konzolích o šanci. Kdo však nechte čekat, může požádat o refund. U digitálních verzí by neměl být problém, u krabicových byl pro všechny případy zřízen mail helpmerefund@cdprojektred.com, který má nespokojeným zákazníkům pomoci.

Na druhou stranu CD Projekt RED dobře věděl, že last-gen verze nejsou v dobrém stavu. Recenzentům totiž před vydáním posílal pouze PC verze. A před vydáním tvrdil, že na PS4 a Xboxu One běží „překvapivě dobře“, což není pravda.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem