nLIFE

Vrací se starý Blizzard? Spoluzakladatel Blizzardu založil Dreamhaven

Vrací se starý Blizzard? Spoluzakladatel Blizzardu založil Dreamhaven 1
Dreamhaven

Starý Blizzard je zpět, jen se teď jmenuje Dreamhaven.

Vrací se starý Blizzard? Spoluzakladatel Blizzardu založil Dreamhaven 2
Dreamhaven

Diablo, WarCraft, StarCraft. Právě za těmito sériemi stojí studio Blizzard. To léta patřilo mezi naprostou elitu, protože když už něco vydalo, stálo to za to. Jenže pak přišlo sloučení s Activisionem a duch starého Blizzardu se začal vytrácet.

V roce 2018 odstoupil z pozice prezidenta a CEO Blizzardu Mike Morhaime, který studio spoluzakládal. Následovala řada odchodů a nutno říci, že Blizzard se dosud úplně nestabilizoval. Ale to je na jiné povídání.

Důležité je, že Mike Morhaime se vrací zpět na scénu. Založil společnost Dreamhaven, která bude zaštiťovat různá herní studia. Prozatím jsou dvě: Moonshot a Secret Door. A v obou jsou ve vedení bývalí zaměstnanci Blizzardu.

Dreamhaven sází na přívětivé pracovní prostředí a klade hráče na první místo. Společnost razí filozofii, že už cesta je cíl. Důležité jsou samozřejmě i peníze, nicméně Morhaime upozorňuje, že při hledání investora je důležité, aby jim zůstala kontrola nad rozhodováním ve společnosti.

„Vítejte v Dreamhaven. Milujeme epická dobrodružství, sdílení příběhů a vytváření trvalých vzpomínek s rodinou a přáteli. Budujeme novou herní společnost založenou na našich společných hodnotách a neúnavné vášni pro vytváření smysluplných hráčských zážitků. Doufáme, že se k nám na této nové cestě připojíte,“ píše se na oficiální stránkách.

Co na to říct? Snad jen, držíme palce a těšíme se na vaše hry!

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem