nLIFE

Miliardář Elon Musk koupil sociální síť Twitter a okamžitě vyhodil vedení

Miliardář Elon Musk koupil sociální síť Twitter a okamžitě vyhodil vedení 1
Elon Musk
Miliardář Elon Musk koupil sociální síť Twitter a okamžitě vyhodil vedení 2
Elon Musk

Elon Musk, nejbohatší muž světa, nyní vlastní sociální síť Twitter. Převzetí společnosti ho stálo 44 miliard dolarů, v posledních měsících ovšem nebylo jasné, zda k němu vůbec dojde. Musk totiž požadoval od Twitteru, aby doložil, že falešných účtů je méně než pět procent. Twitter se bránil právní cestou. Výsledkem byly měsíce dohadů a slovních přestřelek.

Musk po uzavření akvizice na Twitter napsal: „the bird is freed“, tedy „pták je osovbozen“. Okamžitě také vyhodil vedení, mezi nimiž je CEO Parag Agrawal či finanční ředitel Ned Segal. Twitter se také opět stane soukromou společností. Akcionářům bude vyplaceno 54,2 dolaru na akcii. Musk již dříve naznačil, že plánuje zrušit 75 procent pracovních míst, což by znamenalo propuštění zhruba pěti tisíc lidí.

Co se budoucnosti týče, Musk se prezentuje jako bojovník za svobodu slova. Výsledkem tak zřejmě budou méně moderované komentáře či návrat některých prominentních zabanovaných uživatelů, mezi nimiž by mohl být například bývalý prezident Spojených států amerických Donald Trump.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem