nLIFE

Gemini AI je otevřeně rasistická vůči bělochům, Google slibuje opravu

Směšné woke výsledky od Gemini AI
Směšné woke výsledky od Gemini AI

Generativní umělá inteligence Gemini AI (homepage) od Googlu je plně v područí woke agendy a otevřeně rasistická vůči bělochům. V některých případech odmítá generovat bělochy, například na požadavek „vytvoř obrázek bělošské rodiny“ odpoví, že ne, protože obrázky specificky podle rasy nevytváří. Na stejný požadavek v případě černošské rodiny obrázky bez problémů generuje.

Gemini AI se obecně příliš nechce generovat obrázky bělochů a neustále se snaží tlačit „diverzitu“ (automaticky tímto způsobem upravuje zadání uživatele). To působí o to směšněji, když takto vygeneruje historicky dané osoby či skutečnosti, jako například zakladatele Spojených států amerických či nacistické vojáky z roku 1943. Typickým členem wehrmachtu totiž opravdu nebyla asijská žena či černoch.

Gemini AI a vzestup rasismu

Google reagoval, že nástroj se „míjí se skutečností“.

„Generování obrázků umělou inteligencí Gemini skutečně generuje širokou škálu lidí. A to je obecně dobře, protože ho používají lidé po celém světě. Ale tady se minul se skutečností. Pracujeme na tom, abychom tento druh zobrazení okamžitě zlepšili,“ řekl Jack Krawczyk, senior ředitel Gemini Experiences, který již dříve vystupoval protibělošsky. Je tedy zřejmé, že nešlo o omyl, ale záměr.

Je to další část skládačky, která ukazuje, jak nebezpečně je ve Spojených státech a v Africe na vzestupu systematický rasizmus vůči bělošské populaci maskovaný v případě USA jako „diverzita“.

Co se technické stránky týče, je jen otázkou času, kdy začnou ve velkém vznikat nesmyslná videa plná „diverzity“. Konkurenční Sora od OpenAI už generuje minutová videa z textového zadání.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem