nLIFE

Henry Cavill si roli Supermana bohužel nezopakuje, ale zahraje si ve Warhammeru 40,000

Henry Cavill jako Superman
Henry Cavill jako Superman

Těžko říct, zda Henry Cavill opustil roli Zaklínače na Netflixu kvůli špatným scénáristům, nebo roli Supermana, do níž před necelými dvěma měsíci oznámil návrat. Zřejmě od každého trochu. Realitou bohužel je, že si Cavill nezahraje ani Geralta, ani Supermana.

Co se stalo? DC Studios má od konce října nové šéfy, jimiž jsou James Gunn a Peter Safran. A tito pánové rozhodli, že se Cavill znovu Supermanem nestane.

Právě jsem měl schůzku s Jamesem Gunnem a Peterem Safranem a mám pro všechny smutnou zprávu. Nakonec se jako Superman nevrátím. Poté, co mi studio řeklo, že můj návrat oznámím už v říjnu, ještě před jejich najmutím, není tato zpráva nejjednodušší, ale takový je život. Střídání stráží je něco, co se stává. Respektuji to,“ napsal na Instagramu.

Fanoušci ovšem nemusí být smutní. Cavill bude hrát (a produkovat) v seriálu podle značky Warhammer 40,000 v podání Amazonu. „Třicet let jsem snil o tom, že uvidím svět Warhammeru v živé akci. Nyní, po 22 letech zkušeností v tomto oboru, mám konečně pocit, že mám schopnosti a zkušenosti, abych mohl filmový vesmír Warhammeru přivést k životu,“ napsal.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem