nLIFE

Fanoušci Zaklínače od Netflixu založili petici: chtějí, aby Henry Cavill zůstal a scénáristé odešli

Fanoušci Zaklínače od Netflixu založili petici: chtějí, aby Henry Cavill zůstal a scénáristé odešli 1
Henry Cavill jako Zaklínač

Henry Cavill je bezesporu tahounem seriálové adaptace Zaklínač na Netflixu. Když herec oznámil, že po třetí sérii končí a meč po něm převezme Liam Hemsworth, fanoušky to pořádně naštvalo. O důvodech odchodu se spekuluje. Je možné, že Cavill nebude mít tolik času poté, co se vrátí do role Supermana.

Mnozí fanoušci si ovšem myslí něco jiného. Cavill je velkým fanouškem knižní předlohy i her, zatímco scénáristé si chtějí dílo od Andrzeje Sapkowského zpracovat po svém a část z nich se prý předloze dokonce vysmívá. Právě to má být skutečný důvod, proč dává Cavill od Wicthera na Netflixu ruce pryč.

A tak na stránce change.org vznikla petice s jasným vzkazem pro Netflix: „Musíte si udržet Henryho Cavilla v roli Zaklínače a místo něj vyměnit scénáristy.“

„Henry neodchází ze Zaklínače kvůli Supermanovi, vedení Netflixu opět učinilo závažné rozhodnutí proti přínosu pro své fanoušky. Důvodem, proč je Zaklínač tak populární, je láska fanoušků k předlohám knih a her, které scénáristé a tvůrci seriálu nenávidí a aktivně se jim vysmívají. Henry Cavill je jedním z těchto velkých fanoušků, zná to všechno skrz naskrz a chtěl zůstat věrný Sapkowského světu, což je důvod, proč ho chce Netflix nahradit,“ píše se v etici.

Sám Andrzej Sapkowski o Henrym Cavillovi řekl: „Je to skutečný profesionál. Stejně jako Viggo Mortensen propůjčil svou tvář Aragornovi, tak Henry propůjčil svou tvář Geraltovi a tak to bude navždy.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem