nLIFE

Je třetí sezóna Zaklínače na Netflixu poslední? Není

Je třetí sezóna Zaklínače na Netflixu poslední? Není 1
Zaklínač od Netflixu

V souvislosti s uvedením celé třetí sezóny seriálu Zaklínač na Netflixu se objevují dotazy, zda se tímto seriál s diváky loučí. Na čas ano, ale ne definitivně. Sbohem nám ovšem dává představitel Geralta Henry Cavill, kterého ve čtvrté řadě nahradí Liam Hemsworth. Důvodem jsou neshody s tvůrci seriálu, kteří se nesmyslně odklánějí od knižní předlohy.

Začalo to už se slabší druhou sezónu, na níž navazuje opravdu nepovedená třetí. Jenže jedna věc jsou hodnocení a druhá sledovanost. A ta zase tak špatná není. Počet diváků za prvních 10 dní sice oproti druhé sezoně poklesl o 30 procent, na druhou stranu pořád je to dost na to, aby se třetí sezóna probojovala do top 10 Netflixu.

Druhá řada také vyšla celá naráz, zatímco třetí Netflix rozdělil na dvě várky, takže část publika mohla čekat na to, až bude seriál k dispozici komplet. Porovnání s první sezónou bohužel chybí, protože v té době Netflix používal jinou metriku.

Co se čtvrté sezóny týče, dočkáme se jí pravděpodobně nejdříve v roce 2025. Důvodem ovšem nemá být to, že by se Netflix chytil za nos s vyhodil neschopné scénáristy – naopak, zdržení má být způsobené probíhajícími stávkami scénáristů.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem