nLIFE

Kevin Spacey není sexuální predátor, rozhodl soud

Kevin Spacey není sexuální predátor, rozhodl soud 1
Kevin Spacey v seriálu House of Cards

Londýnský soud zprostil amerického herce Kevina Spaceyho všech obvinění týkajících se údajných sexuálních zneužívání. Se stejným výsledkem dopadl i loni soud v New Yorku. Herec se při čtení verdiktu rozplakal.

„Dovedu si představit, že mnozí z vás chápou, že po tom, co se dnes stalo, toho musím hodně zpracovat. Chtěl bych však říci, že jsem porotě nesmírně vděčný za to, že si našla čas a pečlivě prozkoumala všechny důkazy a všechna fakta, než dospěla k rozhodnutí. S pokorou přijímám dnešní výsledek,“ prohlásil Spacey.

„Chtěl bych také poděkovat personálu uvnitř této soudní budovy, ochrance a všem, kteří se o nás každý den starali, svému právnímu týmu… za to, že tu byl každý den, a to je vše, co v tuto chvíli musím říct. Moc vám děkuji.“

Nepodložená obvinění měla na kariéru 64letého herce drtivý dopad. Netflix ho vyhodil z populárního seriálu Domek z karet, z některých již natočených filmů byl vystřižen. Léta s ním nechtěl nikdo natáčet. Hollywood zkrátka nectí presumpci neviny a na hnutí Me Too dopadá další temný stín.

„Vím, že je spousta lidí, kteří jsou připraveni mě najmout v okamžiku, kdy budu v Londýně očištěn od obvinění. Ve chvíli, kdy se to stane, jsou připraveni pokročit,“ řekl Spacey ještě před vynesením rozsudku německému časopisu ZEIT.

Podle jiných zdrojů ovšem není řada hollywoodských producentů připravena se Spaceym pracovat, a to přestože byl zbaven všech obvinění. Cancel culture v plné parádě.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem