nLIFE

Legendární česká Mafia se vrací. V srpnu vyjde remake Mafia: Definitive Edition

Legendární česká Mafia se vrací. V srpnu vyjde remake Mafia: Definitive Edition 1
Mafia: Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition přitom není jen remaster, který vyhladí objekty a zlepší modely postav, ale remake. Jinými slovy, hra vzniká znovu od podlahy.

Legendární česká Mafia se vrací. V srpnu vyjde remake Mafia: Definitive Edition 2
Mafia: Definitive Edition

Mafia z roku 2002 má v srdcích českých hráčů speciální místo. Šlo o špičkově napsanou gangsterku se zpracováním na světové úrovni, pod níž je podepsán český vývojář Daniel Vávra. Třešničkou na dortu byl profesionální český dabing v čele s Markem Vašutem a Petrem Rychlým.

Mafia: Definitive Edition přitom není jen remaster, který vyhladí objekty a zlepší modely postav, ale remake. Jinými slovy, hra vzniká znovu od podlahy. A první obrázky vypadají opravdu hezky.

Tvůrci slibují, že zůstanou věrni předloze, zároveň ovšem zmiňují rozšíření příběhu i gameplaye. To znamená, že původní český dabing nepůjde napasovat na novou verzi hry. Záležet bude na českém distributorovi, pro nějž je vydání trilogie Mafia asi nejlepší zprávou letošního roku. Pořádně si na ní totiž namastí kapsy.

Bez účasti Dana Vávry

Na hře bohužel nepracuje šéf původního projektu Dan Vávra. „Protože se na to všichni ptají tak to shrnu asi takto. O remaku Mafie vím pouze to, že se na něm pracovalo a že se tam údajně něco přepisovalo. Nijak jsem se na tom nepodílel. Nikdo mě nekontaktoval. Nikdo mi o tom oficiálně nic neřekl. Jsem velmi zvědav, jestli budu vůbec v titulcích. Nikdo mi za to nedal ani korunu,“ napsal na Facebooku.

Mafia: Definitive Edition vyjde 28. srpna na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Vedle remaku první Mafie se chystá i remaster dvojky nazvaný Mafia II: Definitive Edition, který vyjde 19. května. 2K také plánuje vydat kompletní sérii pod názvem Mafia: Trilogy.

Může se hodit

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem