nLIFE

Chystá se Matrix 5

Chystá se Matrix 5 1
Matrix

Ačkoliv čtvrtý Matrix z roku 2021, oficiálně nazvaný Matrix Resurrections, se příliš nepovedl a propadl i po komerční stránce, Warner Bros. pracuje na Matrixu 5.

Dobrou zprávou je, že pětku už nebude režírovat Lana Wachowski, byť zastane roli producenta. Role režiséra se ujme Drew Goddard, který spolu se Sarah Esbergovou napíše scénář.

Goddard je slibná volba, stojí za scénáři filmů například Světová válka Z, Marťan či Zlý časy v El Royale, přičemž poslední zmíněný i režíroval. Co se příběhu a obsazení týče, prozatím nevíme nic.

„Drew přišel do Warner Bros. s novým nápadem, o kterém jsme všichni přesvědčeni, že by představoval skvělý způsob, jak pokračovat ve světě Matrixu, a to jak poctou tomu, co Lana a Lilly před více než 25 lety započaly, tak i jedinečným pohledem založeným na jeho vlastní lásce k sérii a postavám,“ řekl Jesse Ehrman, prezident společnosti Warner Bros. Motion Pictures pro produkci.

„Celý tým Warner Bros. Discovery je nadšený, že Drew natáčí nový film Matrix a přidává svou vizi k filmovému kánonu, který zde ve studiu Wachowští budovali čtvrt století.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem