nLIFE

Microsoft odhalil solidně vypadající bezdrátová sluchátka Xbox Wireless Headset

Microsoft odhalil solidně vypadající bezdrátová sluchátka Xbox Wireless Headset 1
Xbox Wireless Headset
Microsoft odhalil solidně vypadající bezdrátová sluchátka Xbox Wireless Headset 2

K next-gen konzolím se váže i nová generace příslušenství. Microsoft aktuálně odhalil nová bezdrátová sluchátka Xbox Wireless Headset, které mají přinést kvalitní audio a funkce, které v této cenové hladině obvykle dostupné nejsou.

Určená jsou zejména pro hraní na konzolích Xbox Series X a S, s nimiž se pojí nízká odezva, ale fungovat budou samozřejmě i na starších Xboxech One a PC s Windows 10.

Headset podporuje technologie Windows Sonic, Dolby Atmos, DTS Headphone: X, které pomáhají zprostředkovat realistické ozvučení v prostoru.

Péče byla věnována i chatování. Duální mikrofon pomůže oddělit mluvené slovo od ostatních zvuků a když nemluvíte, mikrofon se může automaticky úplně ztišit, takže pokec nebudou rušit zvuky v pozadí.

Sluchátka váží 312 gramů, impedance reproduktoru je 32 ohmů a rozsah pak 20Hz – 20kHz. Pokud jde o výdrž, po 30 minutách nabíjení hrají zhruba 4 hodiny. Baterie se plně nabije za 3 hodiny, sluchátka pak fungují zhruba 15 hodin. Součástí balení je nabíjecí kabe typu USB-C.

Xbox Wireless Headset se začne prodávat 16. března za 99,99 dolaru. V Česku očekávám cenu pod tři tisíce korun.

Pikantní je, že sluchátka byla k vidění už před pár měsíci v traileru Power Your Dreams, který lákal na nové konzole Microsoftu. Nikdo si toho ovšem nevšiml.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem