nLIFE

Microsoft se v reklamě vymezuje vůči Applu, komentáře raději vypnul

Microsoft se v reklamě vymezuje vůči Applu, komentáře raději vypnul 1
Reklama Microsoftu na Surface Laptop 4
Microsoft se v reklamě vymezuje vůči Applu, komentáře raději vypnul 2

Reklamy, v nichž se jedna značka srovnává s druhou, tu jsou odedávna. Ale jen málokterá to umí tak, aby to nevypadalo na první dobrou blbě. V poslední době vzbuzuje u konkurentů obavy Apple, respektive jeho nový vlastní čip M1. Už se vůči němu zhusta vymezuje Intel a nyní si do Apple rýpnul i Microsoft se svým notebookem Surface Laptop 4.

Nejnovější reklama Microsoftu je pojata jako vystoupení influencerů, kteří vyzdvihují přednosti Surface Laptopu 4 a zároveň se podivují nad nedostatky MacBooku. Předvádějící je například zklamána a znechucena, že MacBook nemá dotykovou obrazovku. Ohledně konektivity doporučuje vzít si s sebou dongle. Oba pak chválí, že na Surface Laptopu 4 běží Windows, takže si mohou spustit své oblíbené aplikace a hry.

Co si budeme povídat, vkus máme každý jiný, ale za mě se reklama nepovedla. Je zvláštní, že Microsoft neumí prodat přednosti svého zařízení jinak, než že se vymezí vůči Applu. Navíc v době, kdy Apple evidentně nabírá s novým čipem M1 na síle. Vypnuté komentáře pak působí, že Microsoft si se svými proklamacemi ani příliš nevěří.

https://www.youtube.com/watch?v=HyliB3OYMlc

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem