nLIFE

Spanilá jízda PlayStationu pokračuje. PlayStation 5 láme prodejní rekordy

Spanilá jízda PlayStationu pokračuje. PlayStation 5 láme prodejní rekordy 1
PlayStation 5
Spanilá jízda PlayStationu pokračuje. PlayStation 5 láme prodejní rekordy 2
PlayStation 5

Více než sedm let starý PlayStation 4 je mimořádně úspěšná konzole. A jak vyplývá z finanční zprávy Sony, startovní prodeje next-gen konzole PlayStation 5 jsou ještě lepší. A to navzdory tomu, že mnozí fandové na svůj kus stále čekají. Ani půl roku po vydání totiž není PlayStation 5 v obchodech běžně k mání.

Jaká jsou tedy čísla? Sony poslalo do konce fiskálního roku, tedy k 31. březnu 2021, do obchodů 7,8 milionů PlayStationů 5. Vzhledem k tomu, že téměř nikde nejsou u obchodníků k mání, je bezpečné říci, že je to i počet prodaných kusů. Úspěšný PlayStation 4 si přitom za stejné období připsal 7,6 milionů kusů. Rozdíl není velký, ale i tak je zřejmé, že PlayStation 5 má našlápnuto k rekordním prodejům.

Impresivní jsou i další čísla. Celkem se prodalo 338,9 milionu her, z toho 65 procent digitálně. To je oproti předchozímu fiskálnímu roku s výsledkem 276,1 milionu prodaných her citelný nárůst. Předplatné PlayStation Plus si platí 47,6 milionu uživatelů. Za poslední fiskální rok vzrostl počet prodaných PlayStationů 4 o 5,8 milionu na 115,9 milionu. PlayStation 4 je tak čtvrtá nejprodávanější konzole všech dob. Jak si asi povede PlayStationu 5?

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem