nLIFE

MMO Dune: Awakening se předvádí v plné parádě

Zatímco kinům aktuálně vládne snímek Duna: Část druhá, s nímž jsou diváci velmi spokojeni, studio Funcom se rozhodlo využít příležitosti a plně představit svoji již dříve oznámenou hru. Dune: Awakening je kombiace MMO a žánru survival, umožní řídit a pilotovat různé stroje, stavět základnu a samozřejmě bojovat s ostatními hráči.

Funcom má s MMO (Age of Conan, Secret Worlds Legends) i survivalem (Conan Exiles) zkušenosti, nikdy to ovšem nedokázal dotáhnout na úplný vrchol. Podaří se mu to s Dunou?

Kdo přežije v Dune: Awakening?

„Trailer se vynořuje z písku s kolosálními písečnými červy a vznášejícími se ornitoptérami. Sbírejte materiály na stavbu základny ve stylu, který si sami zvolíte, prozkoumávejte smrtící poušť v různých vozidlech, učte se smrtícím technikám a schopnostem z Velkých škol Impéria a vypracujte se od přežití k nadvládě. Staňte se svědky úžasného měřítka a svobody živoucího Arrakisu,“ píše Funcom.

„Duna: Probuzení kombinuje drsnost a kreativitu her o přežití se sociální interaktivitou velké, perzistentní hry pro více hráčů a vytváří tak jedinečnou a ambiciózní MMO hru o přežití v otevřeném světě. Dune: Dune: Awakening je spíše sandbox než zábavní park. Důraz spočívá ve svobodě, kterou nabízí při výběru a sledování svých cílů, a v emergentních momentech, které vznikají při střetu s cíli ostatních hráčů.“

Datum vydání prozatím nebylo oznámeno, s vydáním se počítá na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem