nLIFE

MSI vystrkuje drápy, na CESu ukázalo handheld Claw

MSI Claw
MSI Claw

Nabídka herních handheldů se během letošního roku rozroste o další zvučné jméno. Steam Deck od Valve, Asus Rog Ally či Lenovo Legion Go rozšíří kousek od MSI, stylově pojmenovaný Claw, tedy dráp.

Claw na první pohled připomene Asus Rog Ally – podobný není jen vzhled, ale i rozvržení ovládacích prvků. Uvnitř ovšem tluče úplně jiné srdce. Zatímco konkurence sází na AMD Ryzen Z1 Extreme, MSI to zkouší s Intelem, který v této oblasti nemá právě dobrou pověst. Ale kdo ví, doba se mění.

Claw má disponovat 53Wh baterií, což je víc než má Rog Ally (40Wh) a na úrovni Legion Go a OLED Steam Decku. V praxi máme očekávat výdrž zhruba dvě hodiny u náročných her a čtyři u méně náročnějších. Zástupce MSI na veletrhu spotřební elektroniky CES prozradil, že Claw už nyní zvládne dvě hodiny hraní závodů Forza Horizon 5.

Podle reakcí zahraničních novinářů však tvůrce čeká ještě posuta práce s optimalizací, hraní her prozatím není zcela bez záseků. Ostatně na výstavišti není finální produkt, ale pouze ukázkové vzorky.

Co se dalších parametrů týče, Claw má dotykový sedmipalcový displej (1920 x 1080) s 120 Hz obnovovací frekvencí a jasem 500 nitů. Joysticky mají Hallův efekt, procesor je z řady Intel Core Ultra 7 155H. MSI ještě láká na začlenění umělé inteligence, která má potlačit šum a vyhrazen je jí i jeden výkonový režim, který automaticky reguluje výkon a podsvícení.

Cena má začínat na 699 dolarech, tedy stejně jako konkurence. Datum vydání prozatím oznámeno nebylo.

INFO
Rozměry: 294 x 117 x 21.2
Hmotnost: 675 h
Barva: černá
Konektivita: 1 x Thunderbolt 4 / DP/ USB Type-C, microSD slot, audio jack, zapínací tlačítko se čtečkou otisku prstů
OS: Windows 11 Home / Pro

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem