nLIFE

AI robot od LG se postará o vaši domácnost

LG home AI agent
LG home AI agent

Letošní veletrh spotřební elektroniky (CES) se nese ve znamení AI, tedy umělé inteligence. Poměrně zajímavý produkt představilo LG, které chystá domácího AI robota, jenž by měl maximalizovat efektivitu ve vaší domácnosti.

Robot disponuje kamerou, reproduktory a řadou senzorů, které vyhodnocují teplotu, vlhkost či kvalitu ovzduší ve vaší domácnosti. Pohybuje se na kolečkách a pomocí kloubových končetin umí vyjadřovat emoce.

LG home AI agent
LG home AI agent

Když přijdete domů, přivítá vás a skrze analýzu hlasu a výrazu obličeje rozpozná vaši náladu. Na základě toho může například pustit hudbu či jiný obsah.

Může připomenout užívání léků, poskytne informace o dopravě či počasí a když není nikdo doma, pohlídá domácnost. Skrze wi-fi může komunikovat s ostatními chytrými spotřebiči, jako jsou světla, zásuvky a nově třeba i pračka.

„Použití multimodální technologie AI, která kombinuje rozpoznávání hlasu a obrazu spolu se zpracováním přirozeného jazyka, navíc umožňuje agentovi AI inteligentní domácnosti porozumět kontextu a záměrům a aktivně komunikovat s uživateli,“ říká AI.

Vypadá to, že budoucnost je konečně téměř tu. Info o ceně a datu vydání prozatím chybí.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem