nLIFE

Nejlepší hry roku 2023

Nejlepší hry roku 2023
Nejlepší hry roku 2023

Tak dobrý rok jako 2023 už jsme tu, alespoň z pohledu fanoušků videoher, dlouho neměli. Prakticky každý měsíc vyšel nějaký hit. Podařilo se vyřešit i problém se nedostatkem komponent pro nové konzole, stabilizovala se cena grafických karet. Pojďme si vyhodnotit nejlepší hry roku 2023 z pohledu nLIFE.

1. Baldur’s Gate 3

Že se hardcore RPG podle pravidel Dungeons & Dragons stane mainstreamovým hitem, je sice překvapivé, ale příjemně překvapivé. Baldur’s Gate 3 bere v potaz neuvěřitelné množství voleb, které mají dopady na celou hru, takže mnoho hráčů už během prvního průchodu plánuje, co udělá u druhého runu jinak.

2. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Málokdo čekal, že pokračování dobrodružné hry Breath of the Wild bude lepší, ale je to tak. Může za to nejenom nová sada schopností, ale i skvělé hádanky a dobře navržený herní svět, který tentokrát vzal hráče i do oblak.

3. Hogwarts Legacy

Výrazně lépe než se očekávalo se povedla i kouzelnická hra ze světa Harryho Pottera. Ačkoliv ji v zahraničí řada aktivistů úspěch nepřála a vyzývala dokonce k bojkotu, a to kvůli autorce J. K. Rowlingové, na prodejích se to nijak neprohevilo.

4. Super Mario Bros. Wonder

Nintendo ukázalo, že 2D hopsačky stále umí na jedničku. Zároveň se nebálo experimentovat, hra tak obsahuje neskutečné množství nápadů. Hrát lze i ve více lidech, ideálně ve dvou.

5. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Je to sice jen datadisk, který vyžaduje původní hru, ale zatraceně povedený datadisk. Zároveň vyšel i patch, který překopal základní hru. Rozhodně stojí znovu za zahrání.

6. Diablo 4

Čtvrté Diablo je opravdu temné, a to nejen graficky, ale i po příběhové stránce. U sezon sice tvůrci trochu tápu, ale základ je výborný a těším se na první expanzi.

7. Alan Wake 2

Mysteriózní horor jsme si tentokrát užili z pohledu dvou postav. A fanoušci lore dostali přesně to, co očekávali.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem