nLIFE

Je to oficiální, Microsoft koupil Activision Blizzard

Je to oficiální, Microsoft koupil Activision Blizzard 1
Herní portfolio Xboxu

Microsoft oficiálně koupil vydavatelství Activision Blizzard za 69 miliard dolarů. Stalo se tak krátce poté, co gigantické akvizici dal zelenou britský regulační úřad (CMA), což byla poslední překážka.

Microsoft tímto krokem získal značky Call of Duty, Warcraft, Starcraft, Diablo, Overwatch, Crash Bandicoot či Candy Crush. Xbox, který prozatím konzolovou válku prohrává, se tak rázem stává vyrovnanějším soupeřem zejména PlayStationu. Akvizice ovšem má Microsoftu pomoci prosadit se i v mobilním odvětví a těžit z něj bude i předplatné Game Pass, do nějž hry od Activisionu zamíří v příštím roce.

„Jako jeden tým se budeme učit, inovovat a pokračovat v plnění našeho slibu, že přineseme radost a pospolitost z hraní více lidem. Budeme to dělat v kultuře, která se snaží umožnit každému odvádět co nejlepší práci, kde jsou všichni lidé vítáni a která se soustředí na náš trvalý závazek Hry pro každého,“ napsal Phil Spencer, šéf Xboxu.

„Společně vytvoříme nové světy a příběhy, přeneseme vaše oblíbené hry na více míst, aby se do nich mohlo zapojit více hráčů, a zapojíme a potěšíme hráče novými, inovativními způsoby na místech, kde rádi hrají, včetně mobilních zařízení, cloudového streamování a dalších.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem