nLIFE

Zrodil se nový herní hit Palworld. Připomíná Pokémony

Palworld je kombinace hry o přežití a sbírání monster. Ještě před vydáním v předběžném přístupu se o ní mluvilo jako Pokémonech se zbraněmi. Když v pátek 19. ledna konečně vyšla, jejích úspěch předčil veškerá očekávání. Za pouhé tři dny se totiž prodalo přes čtyři miliony kopií.

Není to přitom meme hra, která chce jen parazitovat na známé značce. Podle recenzí na Steamu, které jsou v tuto chvíli velmi kladné, se lidem hodně líbí. Vypůjčuje si totiž prvky i z jiných her a ve výsledku jde vlastní cestou.

Podle SteamDB dosáhl Palworld o víkendu maximálního počtu souběžně hrajících hráčů na Steamu 1,29 milionu, což je páté nejvyšší číslo v historii této platformy. Lépe si vedly jen Dota 2 (1,295 milionu), Lost Ark (1,33 milionu), Counter-Strike 2 (1,82 milionu) a PUBG: Battlegrounds (3,26 milionu).

K Palworldu se ovšem vážou i první kontroverze. Některá monstra jsou si totiž až příliš podobná s Pokémony. Uvidíme, jak to dopadne, je zřejmé, že právníci Nintenda / Pokémon Company už zcela jistě zbystřili.

Hra je aktuálně dostupná na PC, Xbox One a Xbox Series X/S včetně Game Passu. Sony pracuje na tom, aby se objevila i na PlayStationu 5.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem