nLIFE

K aktuální senzaci Palworld se konečně vyjádřili právníci Pokémonů

Palworld
Palworld

Prodeje aktuálního hitu Palworld, který se zpracováním některých příšerek nápadně inspiruje u Pokémonů, už přesáhly osm milionů. Co na to říkají právníci Pokémon Company? Podle vydaného oznámení neudělili žádné povolení na použití Pokémonů a celou situaci se chystají prošetřit.

Celé prohlášení: „Dostali jsme mnoho dotazů týkajících se hry jiné společnosti vydané v lednu 2024. Neudělili jsme žádné povolení k použití duševního vlastnictví nebo majetku Pokémonů v této hře. Máme v úmyslu prošetřit a přijmout vhodná opatření k řešení jakýchkoli činů, které porušují práva duševního vlastnictví související s Pokémony. Budeme i nadále pečovat o každého Pokémona a jeho svět a pracovat na tom, aby se svět prostřednictvím Pokémonů spojil i v budoucnu.“

Právo na to vytvořit hru ve stylu Pokémonů má každý. Problematická je v tomto případě až přílišná podobnost designů příšerek. Ale o tom už bude muset zřejmě rozhodnout až soud. Pokémon Company zcela jistě bude chtít vyslat signál, že takto to nepůjde.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem