nLIFE

Pán prstenů od Amazonu se lidem v první ukázce nelíbí, přidávají citát od Tolkiena

Pán prstenů od Amazonu se lidem v první ukázce nelíbí, přidávají citát od Tolkiena 1
The Lord of the Rings: The Rings of Power
Pán prstenů od Amazonu se lidem v první ukázce nelíbí, přidávají citát od Tolkiena 2
The Lord of the Rings: The Rings of Power

The Lord of the Rings: The Rings of Power je chystaný vysoko rozpočtový seriál od Amazonu. Odehrává se tisíce let před událostmi z knih J. R. R. Tolkiena Hobit a Pán prstenů. Očekáváné první záběry se ovšem příliš kladného přijetí nedočkaly. YouTube už sice nezobrazuje počet údělných palců dolů, nicméně když má video přes milion zhlédnutí a jen zhruba 9 tisíc palců nahoru, je nasnadě, že video příliš nadšení nevzbudilo.

Výmluvnější jsou ovšem vlastní komentáře, které tam lidé v mnoha jazycích vkládají. Drtivá většina totiž kopíruje citát od Tolkiena: „Zlo nemůže vytvořit nic nového, může pouze zkazit a zničit to, co vymyslely nebo vytvořily dobré síly.“

Seriál bude k vidění na Amazon Prime Video od 2. září. Oficiální anotace je následující:

„Připravovaný seriál společnosti Amazon Studios vůbec poprvé přivádí na obrazovky hrdinské legendy bájného Druhého věku historie Středozemě. Toto epické drama se odehrává tisíce let před událostmi z knih J. R. R. Tolkiena Hobit a Pán prstenů a zavede diváky do doby, v níž se utvářely velké mocnosti, království stoupala ke slávě a padala do záhuby, nepravděpodobní hrdinové procházeli zkouškami, naděje visela na nejtenčích nitkách a největší padouch, který kdy vzešel z Tolkienova pera, hrozil zahalit celý svět do temnoty.

„Série začíná v době relativního míru a sleduje soubor známých i nových postav, které čelí dlouho obávanému návratu zla do Středozemě. Od nejtemnějších hlubin Mlžných hor, přes majestátní lesy hlavního města elfů Lindonu, úchvatné ostrovní království Númenor až po nejzazší kouty mapy, tato království a postavy vyryjí dědictví, které bude žít ještě dlouho po jejich odchodu.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem