nLIFE

Sony ukázalo finální podobu PlayStation 5, vypadá futuristicky

Sony ukázalo finální podobu PlayStation 5, vypadá futuristicky 1
PlayStation 5

Sony představilo první hry na PlayStation 5 a v závěru prezentace konečně ukázalo podobu konzole.

Sony ukázalo finální podobu PlayStation 5, vypadá futuristicky 2
PlayStation 5

Sony během hodinového streamu představilo mnoho her, které vyjdou na připravovanou konzoli PlayStation 5. V průběhu přitom připomínalo již známé hardwarové specifikace, aby v samotném závěru konečně odhalilo podobu konzole. Ta je stejně jako ovladač v motivech bílé a černé a oproti minimalistickému Xboxu Series X vypadá futuristicky. K dispozici budou dvě verze: digitální a s diskovou mechanikou, které je mírně vyboulená.

Ani PlayStation 5 neušel vtípkům kvůli svému vzhledu. Zatímco Xbox Series X byl přirovnáván k malé ledničce či popelníku, PlayStation 5 vypadá jako čepec, tělo postavy z animáku či wi-fi router.

Sony ukázalo finální podobu PlayStation 5, vypadá futuristicky 3
Xbox Series X vs. PlayStation 5

Prezentace her byla zdařilá. Viděli jsme mnoho nových her, nechyběly gameplaye, nicméně z pohledu next-gen to taková sláva nebyla. Tentokrát nás zkrátka nečeká tak velký skok v oblasti grafiky jako u předchozích generací, změny jsou spíše pod kapotou a týkají se zkrácených nahrávacích časů, bohatších světů či lepší odezvy.

Nejpůsobivější byla asi ukázka z Horizon Forbidden West, v níž jsme se podívali i pod mořskou hladinu. Smysl pro detail je až neskutečný. Zaujal mě i horor Resident Evil 7 či Ratchet & Clank: Rift Apart. Oproti tomu od odhaleného Gran Turisma 7 je čekal malinko víc a přijde mi, že konkurenční Forza už je zkrátka jinde.

Vtipný byl moment, kdy stream začal upoutávkou na městskou akci Grand Theft Auto 5, která se podívá na PlayStation 5. Ano, to je ta hra, která původně vyšla na PlayStation 3 a Xbox 360.

Může se hodit

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem