nLIFE

Oslava 25. výročí Pokémonů se nese v duchu velkých herních oznámení

Oslava 25. výročí Pokémonů se nese v duchu velkých herních oznámení 1
Pokémon Legends: Arceus
Oslava 25. výročí Pokémonů se nese v duchu velkých herních oznámení 2

V sobotu 27. února 2021 tomu bude přesně 25 let, co v Japonsku vyšla první hra s Pokémony. Pokémon Company si při té příležitosti již tradičně připravila stream, během nějž odhalila dvě velké novinky.

Tou první je remake Pokémonů Diamond / Pearl nazvaný Pokémon Brilliant Diamond / Shining Pearl. Původní hra vyšla na handheld DS od Nintenda v roce 2006 v Japonsku a o rok později v Evropě a Spojených státech. Nová verze má zůstat věrná originálu například co se měřítka a lokací týče, nicméně dočkáme se i několika novinek.

Výrazná změna se týká grafiky. Nová verze je zpracována v chibi stylu, pro nějž asi řada původních hráčů pochopení mít nebude, ale stejně jako v případě posledních pokémonů, ta hra asi úplně necílí na rozzlobené, hrami ošlehané čtyřicátníky. Remake vyjde ještě letos na Switch a víc jsem zvědav, jaké změny proběhnou pod kapotou.

Největší peckou je ovšem oznámení hry Pokémon Legends: Arceus. Ta se stejně jako Diamond / Pearl odehrává v regionu Sinnoh, ovšem v době, kdy ještě neexistovali ligy pokémonů a trenéři. Pokémon Company si tady testuje nový přístup k sérii, což rozhodně chválím. Jádro hry zůstává stejné: budeme prozkoumávat herní svět a chytat pokémony. Nicméně proces je tentokrát trochu jiný, viz video. Hra vyjde také na Switch, a to začátkem roku 2022.

https://www.youtube.com/watch?v=YUW1ZWAq09M

Velmi dobře vypadá i New Pokémon Snap. V něm se budeme snažit „ulovit“ ty nejlepší snímky pokémonů, za což nás hra bodově ohodnotí. Samozřejmostí je sdílení a je celkem bezpečné říci, že to bude fajn relax. Snap přitom vychází už koncem dubna.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem