nLIFE

Pokémon TCG Online končí, nahradí ho zcela nový Pokémon TCG Live

Pokémon TCG Online končí, nahradí ho zcela nový Pokémon TCG Live 1
Pokémon TCG Live
Pokémon TCG Online končí, nahradí ho zcela nový Pokémon TCG Live 2
Pokémon TCG Live

Jednou z možností, jak si užít sběratelskou karetní hru Pokémon, je digitální hra Pokémon TCG Online, kterou si lze zahrát nejenom na počítači, ale třeba i tabletu. Z dnešního pohledu je to po všech stránkách stará hra vybudovaná pomocí zastaralých technologií. Vždy byla vnímána spíš jako doplněk ke klasickému hraní, s čímž souvisí i fakt, že se na ní provozovateli hůře vydělává. Pokémon Company tak představuje úplně novu aplikaci, kterou trefí dvě mouchy jednou ranou.

„Vzhledem k tomu, že Pokémon TCG Online byla spuštěna před více než 10 lety, Pokémon TCG Live poskytuje nejen příležitost aktualizovat hru a základní technologii, ale také zapojit více fanoušků tím, že nabízí snadno dostupnou aplikaci na chytrých telefonech, tabletech, PC a počítačích Mac. Pokémon TCG Live také přichází se sadou vylepšení, včetně nového karetního logického enginu, který poskytuje více zpětné vazby hráčům ohledně herních událostí, dále Ranked Ladder, Battle Pass, ochranu duplicitních karet s kredity, 3D avatary, aktualizované vizuální efekty a plynulejší hraní,“ píšou tvůrci.

Herní data půjde převést do nové verze, fungovat budou i kódy z boosterů, nicméně pravdou je, že Live počítá hlavně s novými edicemi. Podrobnosti naleznete na oficiálních stránkách zde.

Na druhou stranu se nelze Pokémon Company divit, předchod k onlinu akcelerovala koronavirová krize a konkurence nespí. Zatímco Hearthstone přešlapuje na místě, Magic: The Gathering Arena slaví úspěchy. A byť konec legacy zamrzí, Pokémon TCG už potřeboval novou verzi aplikace jako sůl.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem