nLIFE

Microsoft spustí streamování her Project xCloud 15. září, Česko je v první vlně

Microsoft spustí streamování her Project xCloud 15. září, Česko je v první vlně 1
Xbox Cloud Gaming

Microsoft spustí streamování her Project xCloud 15. září jako součást předplatného Xbox Game Pass Ultimate. Česko je v první vlně.

Microsoft spustí streamování her Project xCloud 15. září, Česko je v první vlně 2
Xbox Cloud Gaming

Budoucnost je digitální. Prodává se tak dnes většina her a pomalu se blíží i streamování her. V podání Microsoftu se služba jmenuje Project xCloud a dostupná bude od 15. září jako součást předplatného Xbox Game Pass Ultimate, a to bez dodatečných poplatků.

Ultimate je nejvyšší a také nejdražší verze předplatného. V Česku stojí 339 korun měsíčně a zahrnuje hned několik služeb a výhod. Game Pass je předplatné s nímž lze hrát na Xboxu One a PC přes to her, které se průběžně obměňují. Xbox Live Gold je potřeba k hraní on-line a zároveň zajistí každý měsíc čtyři starší hry zdarma. A konečně Project xCloud.

Ten umožní streamovat více než sto her na mobily a tablety s Androidem. Vše se ukládá do cloudu, takže v ideálním světě rozehrajete hru na Xboxu One doma a pak budete pokračovat někde na cestě na mobilu nebo tabletu. Podmínkou je ovšem slušné připojení. To dnes není samozřejmé, data jsou v Česku drahá, ale čas hraje pro Microsoft.

Mezi více než stovkou her budou Minecraft Dungeons, Destiny 2, Tell Me Why, Gears 5, Yakuza Kiwami 2, Forza Horizon 4 či Wasteland 3. Kompletní seznam bude odtajněn 15. září.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem