nLIFE

Ptáček dozpíval. Musk změnil logo Twitteru na písmeno X

Ptáček dozpíval. Musk změnil logo Twitteru na písmeno X 1
Twitter / X

Sociální síť Twitter zažívá poté, co ji koupil miliardář Elon Musk, turbulentní období. Zatímco počet uživatelů roste, problematický je odliv inzerentů. Aktuálním výstřelkem je změna loga – ikonického ptáčka totiž nahradilo písmeno X. Ostatně pokud v prohlížeči zadáte adresu X.com, budete přesměrováni právě na Twitter.

„Brzy se rozloučíme se značkou Twitter a postupně i se všemi ptáky,“ napsal Musk.

„V životě i v podnikání se jen výjimečně stává, že dostanete druhou šanci udělat další velký dojem. Twitter udělal jeden obrovský dojem a změnil způsob komunikace. Nyní X půjde ještě dál,“ uvedla Linda Yaccarinová, CEO X Corp, pod níž spadá i Twitter.

„X je budoucí stav neomezené interaktivity – se zaměřením na audio, video, zasílání zpráv, platby a bankovnictví – vytvářející globální trh pro myšlenky, zboží, služby a příležitosti. Systém X poháněný umělou inteligencí nás všechny propojí způsobem, který si teprve začínáme představovat,“ dodala.

Twitter, respektive X, aktuálně čelí významně rostoucí konkurenci v podobě Threads od Mety (Facebook, Instagram…). V Evropě ovšem služba stále dostupná není.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem