nLIFE

Rockstar oznámil port Red Dead Redemption, je to trapas

Rockstar oznámil port Red Dead Redemption, je to trapas 1
Red Dead Redemption

V posledních týdnech se mluvilo o tom, že studio Rockstar chystá remake / remaster svého westernu Red Dead Redemption z roku 2010. Realita je bohužel smutnější.

Rockstar, respektive pověřené studio Double Eleven Studios, totiž chystá pouhý port, a to pouze na PlayStation 4 a Switch, což je v době, kdy je nástupce v podání PlayStationu 5 na trhu téměř třetím rokem, poněkud trapas. Na PC hra nevyjde pro jistotu vůbec. Majitelé Switche mohou být o něco spokojenější, nicméně ani na této platformě není vše ideální – cena 50 dolarů je zkrátka přepálená.

Z obchodního hlediska to bohužel smysl dává. Odfláknutá a rozbitá kolekce GTA Trilogy si totiž po prodejní stránce vedla fantasticky. Rockstar tak, zřejmě z rozhodnutí kravaťáků v Take-Two, hází do koše svoje dobré jméno a jde s portem Red Dead Redemption vydělat balík.

Součástí bude nejenom základní hra, ale také samostatný datadisk Undead Nightmare. Ani na PlayStationu 4 (s podporou zpětné kompatibility na PS5) hra nepoběží v 60 FPS. Digitální verze vychází 17. srpna, krabičková 13. října.

Vítězové jsou tak majitelé konzole Xbox Series X/S, kteří už dávnou mohou hrát původní verzi v pěkné kvalitě díky vylepšené zpětné kompatibilitě.

„Red Dead Redemption vypráví příběh bývalého psance Johna Marstona, který se vydává napříč rozlehlými oblastmi amerického Západu a Mexika, aby vypátral poslední členy nechvalně proslulého gangu Van der Linde a zachránil svou rodinu. Prožijte znovu nebo poprvé události bezprostředně následující po epickém příběhu o cti a věrnosti v trháku Red Dead Redemption 2 z roku 2018, kdy Marston pátrá po svých bývalých přátelích a psancích Billu Williamsonovi, Javieru Escuellovi a bývalém vůdci gangu Dutchovi van der Lindovi, zatímco éra kovbojů se chýlí ke konci.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem