nLIFE

Temný případ 4: Noční krajina – vysvětlení závěru

Temný případ: Noční krajina
Temný případ: Noční krajina

Čtvrtá řada seriálu Temný případ se odehrává ve fiktivním městečku Ennis na Aljašce. Když začne několikaměsíční polární noc, zmizí beze stopy osm vědců, kteří vedou arktickou výzkumnou stanici Tsalal. Případ řeší šéfka policie Danversová (Jodie Fosterová) a bývalá vojačka Navarrová (Kali Reisová).

Série má šest dílů, nebojí se mysteriózních prvků a po zhlédnutí závěrečného dílu mohu potvrdit své předcházející pocity – v rámci série patří jednoznačně k nejslabším. Ačkoliv závěrečný díl přinese rozuzlení případu, zůstává zde řada nezodpovězených otázek. A jak ukazují hodnocení diváků na IMDB či ČSFD, lidé nejsou se závěrečným dílem příliš spokojeni.

Následující text obsahuje spoilery

Pokud vás například napadá, kde se vzal vyříznutý jazyk a zda ve filmu skutečně figurují nějaké nadpřirozené prvky, tak na tyto otázky neodpovídá snímek záměrně. Prozradila to přímo tvůrkyně Issa Lópezová.

„Měli byste si vytvářet teorie. S neprozrazením jazyka byl boj, protože spousta lidí, kteří se mnou pracovali, si říkala: ‚Ne, vážně? To nám to nechceš prozradit? A víte, v životě nedostanete vždycky všechny odpovědi. Na některé si musíte přijít sami. Nebudu za vás dělat všechny domácí úkoly sama,“ řekl serveru Hollywood Reporter.

„Jsem tým Navarrová, takže naprosto věřím, že nadpřirozeno existuje. Je tu temnota, atmosféra, Aljaška jako taková, kulturní vazby, původní obyvatelé a myšlenka, že země nepatří nám, my patříme zemi. Myslím, že to je obrovský prvek této série. Tu energii můžete nebo nemusíte nazývat „nadpřirozenou“, ale chodíme mezi mrtvými. Jsou tady, ať už tomu chcete věřit, nebo ne. Energie je skutečná a je univerzální. Naprosto věřím, že v této části jsou nejrůznější nadpřirozené aspekty,“ dodala představitelka Navarrové.

Temný případ 4: Noční krajina

Seriál Temný případ: Noční krajina je k vidění na platformě HBO Max. Uveden byl 14. ledna 2024 a zahrnuje šest dílů. Showrunnerem, scénáristkou a režisérkou je Issa Lópezová. Čtvrtá řada si po stránce sledovanosti vede lépe než trojice předcházejících, nicméně je třeba dodat, že Noční krajina vznikla až po spuštění streamovací platformy Max.

Více o televizních a filmových novinkách čtěte na Nerd Life zde.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem