nLIFE

HBO dalo zelenou True Detective 5 (Temný případ 5)

Temný případ - pátá řada
Temný případ - pátá řada

„Jakmile jedna záhada skončí, jiná začne,“ napsalo HBO na X a potvrdilo, že vzniká pátá řada seriálu Temný případ. Letošní čtvrtá série Temný případ – Noční krajina (vysvětlení závěru) sice nedosahuje kvalit těch předchozích, nicméně z pohledu sledovanosti je to hit. Zelená pro pátou řadu proto nepřekvapí.

Pokud se vám čtvrtá řada líbila, mám pro vás dobrou zprávu, v opačném případě zřejmě moc nadšení nebudete. O pátou řadu se totiž na základě nového dohody s HBO postará Issa Lópezová, showrunnerka, scénáristka a režisérka Noční krajiny.

Noční země byla od svého vzniku až po vydání nejkrásnější spoluprací a největším dobrodružstvím v mém tvůrčím životě. HBO po celou dobu věřila mé vizi,“ řekla Lópezová.

„Issa Lopezová je oním jedinečným, vzácným talentem, který přímo promlouvá svým tvůrčím duchem k HBO. Řídila seriál True Detective: Noční země‘ od začátku do konce, ani jednou neslevila ze své vlastní pozoruhodné vize a inspirovala nás svou houževnatostí,“ dodala Francesca Orsiová, výkonná viceprezidentka HBO Programming a vedoucí dramatických seriálů a filmů HBO.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem