nLIFE

World of Warcraft: Burning Crusade Classic chce rejžovat na nostalgii

World of Warcraft: Burning Crusade Classic chce rejžovat na nostalgii 1

World of Warcraft Classic byla skvělá příležitost, jak si znovu užít hru, která se v době svého vydání, tedy v roce 2004, stala absolutním fenoménem. Někteří hrají dodnes, jiní zjistili, že některé zážitky jsou zkrátka neopakovatelné. Ale bylo fajn si je alespoň na chvíli připomenout. Logickým vyústěním pro Blizzard je, že nabídne pokračování. První expanze se jmenovala Burning Crusade a vyšla v roce 2007. Classic verze Buring Crusade k nám dorazí 1. června a hrát ji půjde klasicky v rámci předplatného.

Ještě předtím vyjde 18. května pre-patch, který umožní hrát za dvě nové rasy – blood elfy a draenei. Dark Portal se ovšem otevře pro všechny stejně, a to 1. června.

Na současné hráče tak čeká s každou postavou důležitá volba. Buď zůstanou na svém serveru a přejdou do Burning Crusade Classic, nebo se přesunou na nový Classic Era server. Možná vás napadlo, že by bylo fajn se svojí postavou zůstat na serveru a zároveň ji i přesunout na nový server. I pro vás má Activision Blizzard řešení. Takovéto naklonování postavy totiž vyjde na 35 dolarů za KAŽDOU POSTAVU, což je… naprosto neuvěřitelné. Je zřejmé, že otěže v Blizzardu už definitivně převzal Activision, který je tímto chováním pověstný.

Ale ani tím to nekončí. Kdo chce začít v Outlandu, může si koupit Dark Portal Pass za 39,99 dolaru a dostane jeden boost postavy na úroveň 58. Pak je tu ještě Deluxe Edice za 69,99 dolaru (!!!), která obsahuje mounta, kosmetické doplňky, boost postavy a měsíc hraní.

Je asi zřejmé, proč Blizzardu klesá počet uživatelů, ale rostou zisky. Každopádně rejžovat na nostalgii umí tedy velmi slušně.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem