Xiaomi odhalilo chytré hodinky Mi Watch, mají vydržet až 16 dní. Cena je skvělá

Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch

Xiaomi během svého streamu odhalilo nejenom telefony z řady Mi 10T, ale také chytré hodinky Mi Watch, které se dostanou i k nám do Evropy. Pro upřesnění, hodinky se stejným názvem už se prodávají v Číně (a připomínají trochu Apple Watch), nicméně toto je jiný model s kruhovým ciferníkem.

Design je spíše konzervativní, nepřijde mi ani stylový, jak uvádí Xiaomi, nicméně síla těchto hodinek bude jinde. A to ve velmi příznivém poměru cena / výkon.

Mi Watch mají vydržet na jedno nabití až 16 dní a nabíjí se něco přes dvě hodiny. Co se displeje týče, jde o AMOLED s úhlopříčkou 1,39palce a svítivostí 450 nitů. K dispozici bude šest barevných variant řemínků a přes sto dodávaných vzhledů ciferníku.

Hmotnost 32g není špatná, samozřejmostí je voděodolnost. Co se aktivit týče, Mi Watch nabídnou 117 různých sportovních režimů a samozřejmostí dnes už je i dechové cvičení.

Trochu nečekaná je podpora SpO2 (saturace krve kyslíkem), naopak měření tepové frekvence už je dnes samozřejmostí. Xiaomi z těchto údajů vypočítá vaši úroveň stresu a kolik máte energie. Na palubě je i funkce pro sledování spánku, integrovaná GPS a kompas. Nativně také podporují emoji.

Kdy půjdou hodinky do prodeje prozatím nevíme, známe ovšem cenu. A ta je hodně agresivní. Mi Watch totiž budou k mání za skvělých 99 eur, což je zhruba 2 700 korun. Asi není třeba mít věšteckou kouli, že Mi Watch bude podobně jako Mi Band 5 jasný hit.

Co na to říkáte?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0