nLIFE

Xiaomi odhalilo chytré hodinky Mi Watch, mají vydržet až 16 dní. Cena je skvělá

Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch

Xiaomi během svého streamu odhalilo nejenom telefony z řady Mi 10T, ale také chytré hodinky Mi Watch, které se dostanou i k nám do Evropy. Pro upřesnění, hodinky se stejným názvem už se prodávají v Číně (a připomínají trochu Apple Watch), nicméně toto je jiný model s kruhovým ciferníkem.

Design je spíše konzervativní, nepřijde mi ani stylový, jak uvádí Xiaomi, nicméně síla těchto hodinek bude jinde. A to ve velmi příznivém poměru cena / výkon.

Mi Watch mají vydržet na jedno nabití až 16 dní a nabíjí se něco přes dvě hodiny. Co se displeje týče, jde o AMOLED s úhlopříčkou 1,39palce a svítivostí 450 nitů. K dispozici bude šest barevných variant řemínků a přes sto dodávaných vzhledů ciferníku.

Hmotnost 32g není špatná, samozřejmostí je voděodolnost. Co se aktivit týče, Mi Watch nabídnou 117 různých sportovních režimů a samozřejmostí dnes už je i dechové cvičení.

Trochu nečekaná je podpora SpO2 (saturace krve kyslíkem), naopak měření tepové frekvence už je dnes samozřejmostí. Xiaomi z těchto údajů vypočítá vaši úroveň stresu a kolik máte energie. Na palubě je i funkce pro sledování spánku, integrovaná GPS a kompas. Nativně také podporují emoji.

Kdy půjdou hodinky do prodeje prozatím nevíme, známe ovšem cenu. A ta je hodně agresivní. Mi Watch totiž budou k mání za skvělých 99 eur, což je zhruba 2 700 korun. Asi není třeba mít věšteckou kouli, že Mi Watch bude podobně jako Mi Band 5 jasný hit.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem