nLIFE

Skvělý pár. Apple Watch a iPhone násobí svoji sílu, ukazuje Apple

Skvělý pár. Apple Watch a iPhone násobí svoji sílu, ukazuje Apple 1
iPhone + Apple Watch

Nová mikrostránka Applu nazvaná jednoduše iPhone + Apple Watch ukazuje výhody spojení mobilního telefonu iPhone s chytrými hodinkami Apple Watch.

Skvělý pár. Apple Watch a iPhone násobí svoji sílu, ukazuje Apple 2
iPhone + Apple Watch

Nová mikrostránka Applu nazvaná jednoduše iPhone + Apple Watch ukazuje výhody spojení mobilního telefonu iPhone s chytrými hodinkami Apple Watch.

Na hodinkách můžete přijmout hovor a v případě potřeby pokračovat na telefonu, pokud se hovor protáhne. Pokud se to naopak nehodí, stačí zakrýt displej hodinek. Samozřejmostí je odpovídání na textové zprávy včetně možnosti nadiktovat odpověď přes hlasovou asistentku Siri.

Apple Watch mohou fungovat také jaké dálkové ovládání fotoaparátu na telefonu, a to včetně možnosti zoomu či zapnutí / vypnutí blesku a HDR. Pomocí hodinek lze ovládat i hudbu, kterou si z telefonu pouštíte například do AirPodů.

Další z funkcí hodinek je měření tepové frekvence a srdečního rytmu. Aplikace Zdraví v telefonu pak ukáže detailní grafy z pořízených záznamů. Stejným způsobem funguje i monitoring fitness aktivit. Na hodinkách lze dále zobrazit instrukce z navigace. Samozřejmostí je pak propojení s Apple Pay.

Hodinky vám také pomůžou najít iPhone, který se vám „ztratil doma“. Stačí kliknout na ikonku iPhonu a telefon začne vydávat zvuky. Pokud ji přidržíte, začne blikat. Pokud naopak ztratíte někde hodinky, můžete pomocí telefonu lokalizovat jejich polohu a zobrazit na displeji hlášku, například s vaším telefonním číslem.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem