nLIFE

Rabující se neradovali z iPhonů dlouho. Zařízení se vypnulo a oznámilo, že je sledováno

iPhone 11 Pro Max
iPhone 11 Pro Max

Z ukradených iPhonů se zloději neradovali dlouho. Telefony se totiž deaktivovaly a objevila se na nich hláška, že zařízení je sledováno.

iPhone 11 Pro Max
iPhone 11 Pro Max

Spojené státy se zmítají v nepokojích, které vyvolala smrt černocha George Floyda. Zemřel po nepřiměřeném zásahu policistů. Následně se v amerických městech vzedmula vlna protestů, s nimiž vyjadřují solidaritu různé osobnosti showbusinessu i velké korporace. Vztek a frustrace se bohužel také přetavily v násilí, ničení majetku a rabování.

Před rabováním nebyl ušetřen nikdo: stejný osud potkal drobné živnosti i nablýskané prodejny Nintenda či Applu. Z ukradených iPhonů se ovšem zloději neradovali dlouho. Telefony se totiž deaktivovaly a objevila se na nich hláška, že zařízení je sledováno.

„Vraťte prosím Applu ve Walnut Street. Toto zařízení bylo deaktivováno a je sledováno. Budou upozorněny místní úřady,“ zní celé oznámení.

https://twitter.com/onlyfanobtainer/status/1266933834064572416

Nevíme, kolik telefonů bylo ukraeno a dostalo se tímto způsobem do oběhu. Jak ovšem upozorňuje server Ars Technica, vystavené telefony mají tzv. „kill switch“, který se aktivuje, jakmile se telefon dostane mimo dosah wi-fi v obchodě.

Proti rasizmu se zároveň vyjádřil i šéf Applu Tim Cook v otevřeném dopisu.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem