nLIFE

V Blizzardu se masivně propouští, došlo i na zrušení léta vyvíjené hry

V Blizzardu se masivně propouští, došlo i na zrušení léta vyvíjené hry 1
Zrušená survival hra od Blizzardu

Rok 2024 nezačal pro Blizzard, ale i další zaměstnance v herním průmyslu, právě přívětivě. Pokračuje totiž vlna obřího propouštění, zasaženy jsou nejenom herní, ale i technologické společnosti.

Když Microsoft loni po několikaměsíční peripetii koupil herní vydavatelství Activision Blizzard, mnozí si od převzetí slibovali návrat k hodnotám starého Blizzardu. Pozitivní dojem z akvizice převládal i u zaměstnanců.

Microsoft nicméně ukázal svou korporátní tvář. Vyhodil vedení, jmenovitě prezidenta Blizzardu Mika Ybarru a posledního ze spoluzakladatelů Allena Adhama. Zrušil připravovanou, oficiálně dosud neohlášenou survival hru ve stylu Minecraftu či Rustu. O co mělo jít, se rozepisuje Bloomberg. Celý tým dostal padáka.

Propouštělo se ovšem i jinde. Prozatím to vypadá, že padáka dostala více než polovina týmu, který se stará o týmovou střílečku Overwatch 2. Propouštělo se také v týmech pracujících na Diablu a karetní hře Hearthstone. Ušetřen zůstal zřejmě jen World of Warcraft.

Vypadá to, že v Blizzardu nezůstal kámen na kameni, což je na jednu stranu i pochopitelné – v posledních letech se mu příliš nedaří. Otázkou ovšem zůstává, zde Blizzard bude mít ještě nějakou autonomii, nebo zda už je to jen marketingová nálepka a na známých značkách nakonec budou pracovat úplně jiná studia.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem